חימום בריכות

חימום בריכות

חימום בריכות בחורף לא חייב להיות הוצאה יקרה במיוחד אם עושים זאת נכון.

שחייה ושכשוך בבריכה הן מהפעולות הכיפיות והמרגיעות לרבים, ובמיוחד שזה נעשה בבריכה הביתית.
אין ספק שבריכה פרטית היא חלום של רבים, ואלה הזוכים להגשימו זוכים לשעות של הנאה.
אך מה לעשות שבחלוף הימים, ישנם תקופות אשר בהם נהיה קר מידי להשתמש בבריכה. אפילו בארצנו החמה ישנם מספר חודשים שבהם הטמפרטורות צונחות והופכות את המים לקרים במיוחד.
על מנת להנות מהבריכה גם בימים הקרים, נדרש לחמם את הבריכה. חימום בריכות יכול להתבצע במגוון דרכים. נעבור כאן על העיקריות שבהן –

חימום סולארי לבריכה

חימום סולארי לבריכה הוא למעשה תהליך של חימום המים באמצעות קולטים סולאריים, אשר מקבלים אנרגיה מן השמש ובאמצעותה מחממים את המים. המערכת מזרימה את המים מהבריכה לקולטים ומהקולטים חזרה לבריכה עד הגעה לטמפרטורה הרצויה.
נדרש להציב את הקולטים במקום שבהם יהיו חשופים לשמש במשך 6 שעות לפחות ביום.
מערכת סולארית תורכב מ:

 • משטחי פלטה של צינוריות שחורים הממוקמים על גג הבית.
 • מערכת צינורות המגשרת בין חדר המכונות לקולטים הסולאריים.
 • פורק לחץ.
 • אופציה לבקר טמפרטורה.

מערכת חימום בריכות סולארית היא דרך חסכונית ואקולוגית לחימום הבריכה, מכיוון שהיא משתמשת רק באנרגיית השמש ואינה צורכת חשמל, גז או מקור אנרגיה אחר.
חימום לבריכה

משאבות חום לבריכה

חימום בריכות באמצעות משאבת חום לבריכה היא הדרך היעילה והמומלצת ביותר בימינו לחימום הבריכה.
משאבת חום לבריכה פועלת על חשמל, בדומה למזגן, אך את עיקר האנרגיה לחימום הבריכה היא מספקת מהאנרגיה הטמונה באוויר. משאבת החום מעבירה את החום הכמוס באוויר לטובת חימום המים. אופן הפעולה שלה דומה למקרר, (רק להיפך) ע”י ספיחת אנרגיה מהאוויר והפיכתה לחום.
זוהי שיטת חימום חסכונית ויעילה במיוחד, % 80 מהחום המופק מתקבל מהאוויר ורק % 20 מצריכת אנרגיה חשמלית. כל חלקי המתכת הבאים במגע עם מי הבריכה בנויים מטיטניום, על מנת למנוע בעיות קורוזיה ובלאי.

משאבת חום לבריכה – יתרונות

 • חיסכון בחשמל ובאנרגיה – עלויות חימום נמוכות יותר משיטות אחרות כמו הסקה לאורך זמן.
 • מערכת אקולוגית וידידותית לסביבה- משאבת החום מקבלת את מירב האנרגיה שלה מהאוויר כך שאינה מזהמת או פוגעת בסביבה וחוסכת באנרגיה.
 • אחזקה מינימלית
 • מתאימה לבריכות שחיה בכל גודל ונפח ניתן להרכיב כמה יחידות במקביל
 • ניתן להפעלה מרחוק, עשויה מחומרים עמידים ונשמרת לזמן רב.

פרמטרים לבחירת אמצעי חימום בריכות

לפני הבחירה באמצעי חימום בריכות כדאי להביא בחשבון מספר גורמים, ועל פי לבחור את אמצעי החימום המתאים ביותר עבורכם.

 • סוג הבריכה – האם הבריכה היא פרטית, ציבורית או טיפולית. בריכה פרטית נהוג לחמם עד- כ 28- 30 מעלות צלזיוס. בריכה טיפולית לחימום מים עד 35 מעלות, וג’קוזי עד 40 מעלות.
 • האם הבריכה מכוסה או חשופה – בריכה מכוסה מסוגלת לשמר עד כ- 70 אחוז יותר מהחום בה מאשר בריכה חשופה. בלילה כאשר הטמפרטורות יורדות, בריכה מכוסה תצרוך פחות אנרגיה על מנת לשמור את המים חמים.
 • סביבת הבריכה – באיזו סביבה נמצאת הבריכה? מהו מזג האוויר באיזור בארץ שבו נמצאת הבריכה, האם יש נטייה לרוחות ומזג אוויר קר במיוחד, ומה מידת החשיפה לשמש.
 • רצון הלקוח- חימום להארכת עונה או חימום מלא
  חימום להארכת עונה – מאפשר לחמם את הבריכה בחודשי המעבר ובכך למעשה להאריך את תקופת השימוש מ-4 חודשים (מאי-ספטמבר), לכ-8 חודשים (מרץ- נובמבר).
  חימום מלא לכל אורך החורף – אפשרות לשימוש בבריכה בכל חודשי השנה. כדאי לזכור כי מערכת לשימוש זו תהיה גדולה ומורכבת יותר.
 • נפח הבריכה – גודל הבריכה משפיע על כמות האנרגיה הנדרשת לחמם את המים, כך שבריכה עם נפח גדול יותר תדרוש משאבת חום חזקה יותר.

משאבות חום לבריכה

משאבות חום לבריכות שחייה בספקטרום פתרונות אנרגיה

חברת ספקטרום פתרונות אנרגיה בע”מ מתמחה בפתרונות עבור חימום בריכות ובחימום תת רצפתי. הרכבת מערכת סולארית או התקנת משאבת חום לבריכה ממיטב היצרנים, אשר יכולות להתאים למספר סוגים: בריכות פרטיות, בריכות שחייה ציבוריות, בריכות שחייה טיפוליות, ג’קוזי ומקוואות.

משאבות החום מיוצרות בפיקוח תקני איכות מחמירים תוך שימוש במיטב הרכיבים בענף.
המטרה שלנו היא שכל לקוחתינו יהיו מרוצים ויוכלו להינות מבריכה מחוממת בקלות לאורך שנים רבות. הצוות שלנו מקצועי ומנוסה וידאג ללוות אתכם בכל שלבי התהליך עד להשלמתו, ולהתאים את הפתרונות והצרכים האישיים של כל לקוח. אפיון, תכנון והתקנה של מערכות לחיסכון ולצמצום עלויות האנרגיה.
אנחנו מציעים אחריות, נסיון ומקצועיות, מוזמנים לפנות אלינו לשאלות, בירורים והצעות מחיר.

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

דילוג לתוכן