מהם היתרונות של חימום רצפתי חשמלי?

ללכת יחפים בבית במהלך החורף יכול לגרום לתחושה מצמררת משום הרצפה הקפואה.

על מנת לענות על צורך זה וגם לחמם את כלל הבית ניתן לעשות שימוש בחימום תת רצפתי. חימום תת רצפתי מתאפשר בכמה שיטות, חימום תת רצפתי חשמלי וחימום תת רצפתי במים.

את החימום התת רצפתי ניתן להתקין מתחת לכל סוגי המרצפות, פרקט, שיש, קרמיקה ועוד כאשר בדרך כלל מתקינים את החימום התת רצפתי במהלך שיפוץ משמעותי לדירה או בעת בניית דירה חדשה.

יתרונותיו של חימום תת רצפתי

לחימום תת רצפתי יש כמה יתרונות בולטים על פני פתרונות החימום האחרים. ראשית, בניגוד למזגן, מערכת חימום תת רצפתי מחממת את הבית שלנו מבלי ליצור תחושת יובש.

יתרון נוסף של מערכת חימום תת רצפתי הינה שהחום נשאר למשך זמן רב יותר בחלל הבית וגם ברצפה וזאת גם למשך זמן לאחר כיבוי מערכת החימום. יש לציין כי היתרון הזה הינו ההיפך מאחד החסרונות של המערכת והוא שלוקח לה על פי רוב זמן להתחיל באמת לחמם את הבית.

יתרון בולט ונוסף של מערכת חימום תת רצפתי הינה שהיא מאפשרת שמירה על אסתטיקה גבוהה בחדרי הבית וזאת משום שהמערכת הינה נסתרת מפני הדיירים כי היא שוכנת מתחת לריצוף.

יתרונות של חימום תת רצפתי חשמלי

כאמור, ניתן להתקין מערכת לחימום תת רצפתי על בסיס מים וחימום תת רצפתי חשמלי. לחימום החשמלי ישנם כמה יתרונות בולטים על פני החימום על בסיס מים.

ראשית, גופי החימום החשמליים דורשים מכם לעשות רק שקע אחד בכל מקום בו מותקנת המערכת וזאת בניגוד למערכת החימום על מים שדורשת משאבת חום.

יתרון בולט של חימום תת רצפתי חשמלי הינו העובדה כי זה זול יותר להתקנה לעומת האלטרנטיבה.

בין אם אתם מעוניינים בפירוק הריצוף והתקנת מערכת החימום תוך כדי שיפוץ מסיבי או שאתם מעוניינים בהתקנת החימום התת רצפתי בבית חדש, החימום התת רצפתי החשמלי יהיה זול יותר להתקנה.

בנוסף, עלויות האחזקה של מערכת חימום תת רצפתי חשמלי זולות יותר לאורך זמן לעומת מערכת לחימום תת רצפתי מים אך יש לציין שעלויות התפעול דווקא גבוהות יותר מעט מין מערכת לחימום תת רצפתי על מים.

מסיבות אלו יש לקחת בחשבון את ההעדפה האישית שלכם בין קלות תפעול, יעילות, אחזקה והתקנה זולות אל מול תצרוכת אנרגיה זולה יותר.

ראו גם: משאבות חוםמשאבות חום לבריכה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

לא קר לכם?!

אל תשארו אדישים והכינו ביתכם לחורף הבא עם חימום תת רצפתי מבית ספקטרום!