חימום תת רצפתי מים – הפתרון האולטימטיבי

חימום תת רצפתי באמצעות מים

רלוונטי גם בישראל החמה ובאקלים הטרופי המספק לנו רוב השנה מזג אוויר חם.
למרות הכול, ישנם גם ימים של קור במהלך השנה, ובהגיעם נולד הצורך בפתרונות חימום במיוחד בתים פרטיים ובבתים צמודי קרקע.

פתרונות החימום המודרניים המוכרים לנו יותר בשוק, הינם מזגן לסוגיו השונים – מרכזי, עילי או נייד, רדיאטור, ותנורי סלילים שונים.
עם התחדשות והתפתחות הטכנולוגיה, בשנים האחרונות אנו רואים בישראל פתרון חימום חדש, 
המוכר יותר בארצות בעלות אקלים קר יחסית – חימום תת רצפתי בגז.

ליצירת תשתית חימום תת רצפתי מים, יש להתקינה לפני בניית הבית, בשל הימצאותה מתחת לריצוף. התקנתה בבית בנוי כרוכה בהחלפת הריצוף במלואו.

תשתית צנרת החימום תונח מתחת לריצוף, ומעל שכבת בידוד תרמי.
קיומו של מקור חום במערכת זו הכרחי, והמומלץ ביותר בשל החיסכון האנרגטי והידידותיות לסביבה, הינו משאבת חום המחוברת לצנרת המים.

כיצד עובד חימום תת רצפתי?

חימום תת רצפתי

מערכות אלו עושות שימוש בחוקי הפיזיקה הבסיסיים. היות ואוויר חם עולה למעלה ככלל, החום מהמערכת יעלה לבסיס הרצפה עליה מונחות רגלינו.

יש שימוש אף בעיקרון הפיזיקלי הבסיסי לפיו רוב חום הגוף נקבע מטמפרטורת כפות הרגליים שלנו, וכאשר גם לנו ברגליים, חם גם בשאר הגוף.

בשעת פעולת המערכת, מוזרמים מים חמים בצינורות, ואלו מחממים את הרצפה באופן אחיד.
באפשרותנו לשלוט ולווסת את טמפרטורת המערכת בחדרי הבית השונים באמצעות תרמוסטטים.

אחוז מסויים מהחום שמופק מפעולת המערכת יורד אל האדמה ו״מופסד״, בהתאם לסוג הריצוף, השכבות שמתחתיו והמוליכות התרמית שמאפיינת אותו.

ככל שהריצוף והתשתית שמתחתם עבים יותר במצטבר, למעשה, יש פחות ״הפסד״ של חום. לפיכך, מומלץ למקם את הצנרת גבוה ככל האפשר, ולהוסיף שכבת בידוד מתחתיה.

מערכת חימום תת רצפתי מים תיבנה מצינורות PEX ו/או נחושת.

בניית תשתית חימום תת רצפתי מים, הינה אמנם השקעה יקרה יחסית, אך מדובר בהשקעה לטווח הארוך.
המערכת דורשת מעט תחזוקה, וללא ספק נותנת תמורה למחיר.

ועם זאת יש הגורסים שזוהי שיטת החימום הטובה ביותר כיום, בשל יתרונותיה היחסיים.
מבחינה עיצובית אינה גורם מפריע בחלל מהיותה ״בלתי נראית״,

שקטה בפעולתה, חסכונית באנרגיה, ידידותית לסביבה (אין פליטת חומרים רעילים), אינה מייבשת, וניתן לשלוט עליה בחלקים השונים בבית ולנצל את מירב תפוקתה בתכנון נכון.

מאת: ספקטרום אנרגיה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

משאבת חום לחימום מים

משאבת חום לחימום מים

משאבת חום לחימום מים    משאבת חום מציעה את הטכנולוגיה היעילה והחסכונית ביותר לאספקת חימום וקירור ליישומים רבים, זאת ע"י שימוש במקורות אנרגיה מתחדשים מהסביבה (אויר, מים ואדמה), והמרתה לאנרגיית חום שימושית. משאבת חום לחימום מים נכון להיום הינה החלופה החסכונית והיעילה ביותר לחימום מים, מבין החלופות הקיימות (למשל באמצעות תנורי גפ"מ, סולר, מזוט וחשמל).

קרא עוד
חימום בריכות

חימום בריכות

חימום בריכות חימום בריכות בחורף לא חייב להיות הוצאה יקרה במיוחד אם עושים זאת נכון. שחייה ושכשוך בבריכה הן מהפעולות הכיפיות והמרגיעות לרבים, ובמיוחד שזה נעשה בבריכה הביתית. אין ספק שבריכה פרטית היא חלום של רבים, ואלה הזוכים להגשימו זוכים לשעות של הנאה. אך מה לעשות שבחלוף הימים, ישנם תקופות אשר בהם נהיה קר מידי

קרא עוד
חימום תת רצפתי מחיר

חימום תת רצפתי מחיר

חימום תת רצפתי מחיר – כל מה שחשוב למי שמחפשים פיתרון אופטימלי ולאנשים שרוצים דרך איכותית ויעילה לחמם את ביתם. אין כמו ללכת על רצפה חמה ביום חורף קר… חימום תת רצפתי מחירים ובכלל יותר ויותר אנשים בשנים האחרונות בוחרים להשתמש בחימום תת רצפתי כאמצעי החימום העיקרי לביתם. התהליך מבוסס על העיקרון הפשוט שחום עולה

קרא עוד

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

גלילה למעלה דילוג לתוכן