חימום תת רצפתי

איכות חיים בהישג ידכם שדרגו היום את מערכת החימום בביתכם
בעזרת מערכת חימום תת רצפתי

למידע וייעוץ ללא התחייבות

מהו חימום תת רצפתי ?

2 דקות צפייה >>​

איך בוחרים חימום תת רצפתי

למה צריכים חימום תת רצפתי ?

חימום תת רצפתי היא מערכת המחממת את רצפת הבית במטרה להקרין חום ובכך לחמם את הבית כולו.

מערכת חימום תת רצפתי במים, מבוססת על סחרור מים חמים, במעגל סגור, בצנרת סמויה הפרוסה תחת רצפת הבית, ומחממת באופן זה את רצפת הבית, ואת הבית כולו.

חימום הבית מהרצפה מאפשר ניצול אופטימלי של האנרגיה המושקעת לחימום הבית, ומספק חימום אחיד לבית. החום עולה מהרצפה, עוטף אותך, ומותיר את רגליך חמות.

בחימום תת רצפתי לא נדרשים מים בטמפרטורות גבוהות, מה שמאפשר, בשילוב עם משאבת חום, לחמם את הבית ביעילות המרבית, בהשקעת אנרגיה נמוכה, ובעלות הנמוכה ביותר כיום, בהשוואה לכל שיטות חימום הבית הקיימות בשוק כיום.

חימום רצפתי באמצעות מים עושה שימוש במים המסוחררים במעגל סגור:

המים מחוממים במשאבת חום הנמצאת בד"כ בגג הבית, ומוזרמים בצנרת ראשית אל מרכזיות חלוקה (אספקה וחזרה) בכל אחת מקומות הבית. מהמרכזית החלוקה יוצא צינור מעגלי לכל איזור בבית, מוסר את החום לרצפת הבית וחוזר אל מרכזית החזרה, ומשם למשאבת החום לחימום נוסף וחוזר חלילה.

משאבת חום מציעה את הטכנולוגיה היעילה והחסכונית ביותר לאספקת חימום וקירור ליישומים רבים, וזאת ע"י שימוש במקורות אנרגיה מתחדשים מהסביבה (אויר, מים ואדמה), והמרתה לאנרגית חום שימושית.
נכון להיום, הטכנולוגיה הזו היא החלופה החסכונית והיעילה ביותר לחימום מים, מבין החלופות הקיימות (למשל באמצעות תנורי גפ"מ, סולר, מזוט וחשמל).
המכונות הללו פועלות ביעילות גבוהה ובמקדם נצילות COP גבוה במיוחד.

משאבת חום סופחת את החום הנמצא בסביבה, תוך השקעה נמוכה של אנרגיה בהפעלת הרכיבים לחילוצו (מנוע המדחס, מפוח, בקרה וסחרור מים).
מכאן שעבור כל יחידת אנרגיה המושקעת במשאבת החום, משאבת החום סופחת כ-4 יחידות חום מהסביבה. 

משאבת חום פועלת באותו עיקרון הפעולה של מקרר ביתי, מזגן, צ'ילר ועוד – ניצול תכונות של גזים בדחיסה ובהתפשטות ליצירת מקור חום או קור.

מדחס דוחס את גז במעגל סגור. העלאת הלחץ והקטנת המרחק בין המולקולות (הגברת ה"מפגשים" בין מולקולות הגז יוצרת חום) מעלה את טמפרטורת הגז.

הגז החם עובר החלפת חום מול המדיה המיועדת לחימום ובכך מסייעת בחימום תת רצפתי.
לאחר מסירת החום, הגז עובר תהליך התפשטות, המוריד בצורה דרסטית ומהירה את הטמפרטורה מתחת לאפס (בדומה למתרחש בעת ריקון מהיר של דאודורנט, ה"מקפיא" את המיכל).
הגז הקר ממשיך להחלפת חום שניה בתוך רדיאטור, מול אויר החוץ, וחוזר שוב אל המדחס לדחיסה.

תהליך זה הינו למעשה הסיבה ליעילותה הגבוהה של משאבת החום, שכן כל הפרש הטמפרטורה בין טמפרטורת הגז הקר (לעיתים 14-) ועד לטמפ' הסביבה הינו רווח נקי וחינמי מהסביבה.

יתרונות חימום תת רצפתי – החימום התת רצפתי הינו הבריא ביותר שיש, לעומת שאר פתרונות החימום המוצעים כיום. הלחות הטבעית נשמרת באוויר והחמימות מפוזרת בצורה אחידה. חימום תת רצפתי משמר את הלחות ובכך מקל על הנשימה בבית הסגור ולא מייבש את האוויר.

אלגנטיות

המראה הנקי של הבית נשמר, ללא גופי חימום תלויים על קירות, לא ארובה העוברת בין תקרות הבית ולא תנורי חשמל או גז עם כבלים וצינורות המתגוללים על הרצפה.

איכות חיים

בבניית הבית אנו משקיעים את מירב המאמצים והמשאבים על מנת לייצר לנו סביבת מגורים באיכות חיים גבוהה – החל מהתכנון הפונקציונלי של הבית, דרך מראה הבית והתאמתו לדייריו, וכלה ביצירת סביבת מגורים נעימה ונוחה.

חימום תת רצפתי הינו ללא ספק אחד מהכלים ליצירת סביבת מגורים באיכות חיים גבוהה ביותר ואחרי הכל היא עונה על צורך בסיסי של חימום הבית.

  • אקלום טמפרטורת הבית באופן מדויק (עד חצי מעלה סטייה) ומותאם אישית לכל חלל בבית.
  • יצירת סביבת מגורים אידיאלית ונוחה.
  • חימום הבית אינו "מעיק" ואינו יוצר תחושת יובש ומחנק.

בריאות ובטיחות

בכל שנה בחורף אנו שומעים על אסונות שריפה והרעלה הנובעים משימוש לקוי באמצעי חימום. ככל שהבית בנוי באופן המותיר אותו מבודד ואטום, כך הסכנה להצטברות של פחמן חד חמצני, המרדים והקטלני עולה בחימום תת רצפתי באמצעות משאבת חום אין כל פליטה של גזים רעילים כלל, כך שאין כל סכנה שכזו.

מערכת חימום תת רצפתית באמצעות מים אינה מסוכנת לדיירי הבית, ואינה פולטת קרינה מסוכנת לחלל הבית (ראה מידע נוסף באתר האגודה למלחמה בסרטן)

לינק ל: http://www.cancer.org.il/template/default.aspx?PageId=8183

חיסכון

מהפכת החיסכון של החימום במשאבת חום הופכת את פתרון החימום התת רצפתי למשתלם כלכלית. השימוש במשאבת חום ידידותי לסביבה ומאפשר חיסכון של עד 80% באנרגיה.

קידמה

המערכת על כלל מרכיביה, עושה שימוש במיטב הרכיבים והטכנולוגיה, ומערכת הבקרה מאפשרת שליטה מיטבית וחכמה על טמפרטורות הבית ומועדי ההפעלה.

עלות רכישה יקרה

ירידה בנצילות בטמפרטורות נמוכות (מתחת ל-0)

עלות התקנת המערכת משתנה מבית לבית ובהתאם לדרישות הלקוח ולסוג הציוד בו רוצים לעשות שימוש. אם ננסה לשים כלל אצבע ניתן לומר שמחיר המערכת (הכוללת תשתית לחימום, משאבת חום ובקרה – מערכת מושלמת) ינוע בין 250-350 ₪ למ"ר

עלות השימוש במערכת חימום תת רצפתית המופעלת באמצעות משאבת חום ינוע בין 4-6 ₪/מ"ר/חודש חורף (חימום רציף 24 שעות וללא הפסקה) כתלות באיכות בידוד הבית, מיקומו בארץ, והטמפרטורה המבוקשת ע"י הלקוח בבית.

באיזו מערכת זול יותר להשתמש?

מכיוון שמשאבת חום עובדת בנצילות 1:3.8 (כלומר, מתקבלים 3.8 קוט"ש חום בתמורה לכל 1 קוט"ש חשמל שצרכנו מרשת החשמל), וחימום תת רצפתי חשמלי, שהוא למעשה סלילי חימום תחת הרצפה (כמו פלטת שבת או קומקום חשמלי) עובד בנצילות מירבית של 1:1, הרי שהשימוש במערכת משאבת חום מוזיל את השימוש באותו יחס – זול פי 3.8!

אמנם מערכת חימום חשמלית תעלה פחות, ולעתים אף חצי ממערכת חימום באמצעות משאבת חום, אולם ההפרש בעלות השימוש "ישלם" את פער המחירים בתוך כ-3 עונות.

התייעצו עם המומחים בתחום עוד היום – ספקטרום אנרגיה

חלקי מערכת החימום התת רצפתי

משאבת החום

משאבת החום היא לב מערכת החימום - המשאבה היא המכשיר המחמם את המים.
משאבת החום מותקנת בחצר או על הגג, ואופן פעולתה דומה ביותר למזגן הביתי.
בתוכה מתחולל תהליך של חילוץ חום מהסביבה ומהאוויר עצמו – כולל בימי חורף קרים. המערכת מסחררת ומזרימה את המים החמים בתוך הצנרת שמתחת לרצפת הבית, החום עולה כלפי מעלה ומחמם את כל החלל בצורה יעילה ונעימה ועם השמירה האופטימלית על המסה התרמית בחדר.

בידוד רצפתי

בידוד רצפתי - בידוד ברצפה היא למעשה השכבה שמגנה עלינו מפני איבוד תרמי לרצפה ובזבוז חשמל מיותר.
הבידוד שומר על החום שיתפזר באופן ובכיוון הרצוי. כדאי שהוא יהיה עם התנגדות טובה, ועם תכונות תרמיות ולא אקוסטיות כמו שכבת הפלציב שמאוד נפוצה בטעות ואינה עונה על המטרה שלה כלל. הבידוד היום הנחשב לטוב ביותר זה בידוד שנקרא הקצפת פוליאוריטן, שמיוצר ע"י חברה חיצונית שאינה קשורה לחברות חימום תת רצפתי.

מחלק ההסקה

מאגד את כל הצינורות מהרצפה ומחבר אותם לצינורות ראשיים, המובילים למקור החימום.
לקבלת תוצאה אופטימלית חשוב להקפיד שמותקנים וסתי זרימה בכל מעגל ומתן אפשרות לויסות אידיאלי. מחלקי ההסקה לחימום תת רצפתי מיוצרים נירוסטה או פליז

תשתית צינורות החימום

צינורות הנמצאים מתחת לרצפה, שבהם מסתחררים מים במעגל סגור אשר פולטים את החום לרצפה ובכך למעשה מחממים את הבית

לסיכום, כיום השוק מתאפייין בספקים רבים של משאבות חום לחימום תת רצפתי אשר רבים מהם מגיעים מסין.
השוק מתחלק לשתי סוגי טכנולוגיות – ON/OFF, שב- 90 אחוז מהמקרים יהיה מסין – זוהי טכנולוגיה די מיושנת שלא ממש נמצאת בשימוש רב.

חימום תת רצפתי בטכנולוגיית אינוורטר – הטכנולוגיה המומלצת שבה משתמשים היצרנים המוכרים. חשוב לבחור ביצרן מוכר ואמין, שנדע שהמכשיר איכותי והנתונים נכונים.
זהו שוק ללא תקן, וכל אחד יכול לעוות את הנתונים כפי שירצה, לכן חשוב לבחור במקור ומותג שאפשר לסמוך עליו. 
כמה מיתרונות האינוורטר : חיסכון בעלויות שימוש, נצילות אנרגטית גבוהה, מערכת שקטה, בקר LCD חדשני נוח וקל לשימוש, ועוד.

חימום תת רצפתי - כל המידע

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

מידע מקצועי

חימום תת רצפתי חשמלי מה זה בכלל
חימום תת רצפתי

תת רצפתי חשמלי מה זה בכלל ?

לאחר שנות קיום רבות ומוצלחות בארצות הברית, קנדה ובאירופה גם בישראל החל החימום התת רצפתי להיות נפוץ ולא בכדי, הוא מאפשר ללכת יחפים על הרצפה

קרא עוד »
משאבות חום
משאבות חום

משאבת חום – למה זה טוב

משאבת חום – משפר את איכות החיים משאבת חום הנה משאבה המשלבת טכנולוגיה חסכונית ויעילה בכל התחום של קירור וחימום ביישומים שונות. המשאבה פועלת על

קרא עוד »
חימום תת רצפתי מים
חימום תת רצפתי

מערכת חימום תת רצפתי מים

מערכת חימום תת רצפתי מים – הדרך הטובה ביותר לחימום הבית אי אפשר להתעלם מכך שישראל היא מדינה אשר רוב ימות השינה בה חם מאוד

קרא עוד »
מערכת חימום תת רצפתי
חימום תת רצפתי

מערכת חימום תת רצפתי

מערכת חימום תת רצפתי – איך מתייעלים כיום זה כבר מוכח כי חימום תת רצפתי שמותקן בצורה נכונה בנוסף לבית מבודד היטב הוא הדרך היעילה

קרא עוד »